Filenin Sultanları İtalya’da gündem oldu! ‘Santarelli eşine meydan okuyacak’

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın rakipleri belli oldu. C Grubu’nda yer alan Filenin Sultanları grup aşamasında İtalya, Hollanda ve Dominik Cumhuriyeti ile eşleşti.

İtalyan basını kurayı değerlendirdi, bu grupta Çizme ekibiyle ay yıldızlıların liderlik için çekişeceğini yazdı. Ortaya çıkan eşleşme Türkiye antrenörü Daniele Santarelli ile eşi Monica de Gennaro ve Melissa Vargas-Paola Egonu rekabeti üzerinden değerlendirildi.

ŞAMPİYONLUKLAR YAŞADILAR

Aynı zamanda Imoco Conegliano’yu çalıştıran Santarelli, bu sezon bu takımla önemli başarılar elde etti. Takımın kadrosunda yer alan eşi De Gennaro ile birlikte İtalya ve Şampiyonlar Ligi şampiyonlukları yaşadı.

MOKİ YENİDEN KADRODA

İtalya Milli Takımı’na bir süre çağrılmayan ‘Moki’ De Gennaro, gerçekleşen hoca değişikliğinden sonra ise yeniden davet almaya başladı. Son Voleybol Milletler Ligi kadrosunda yer alan 37 yaşındaki oyuncu olimpiyat takımı kadrosunda da yer aldığı için, Türkiye’yi çalıştıran kocasıyla karşı karşıya gelecek.

‘EŞİNE MEYDAN OKUYACAK’

Çizme’de ‘Daniele Santarelli Olimpiyatlarda Moki De Gennaro’ya meydan okuyacak, karı-koca biribirine rakip olacak’ başlıklarıyla yayınlanan haberde şu ifadeler kullanıldı:

‘Paris 2024’te karı koca rakip olacak. Deneyimli antrenör ile milli takıma yeni dönen libero arasında çok ilginç bir maç olacak. Milli takım maçları, birkaç yıl öncesindeki iki örnekte de görüldüğü üzere, iki tarafın paylaştıkları sevgiyi unutmak zorunda kaldıkları nadir anlara sahne olmaktadır’

‘EGONU, VARGAS’A KARŞI’

İki takımın yıldız oyuncularını karşılaştıran ‘Egonu, Vargas’a karşı’ şeklinde ifadelerle şu satırlara yer verildi: ‘İtalya’nın grubu kolay bir grup değil. Daniele Santarelli’nin Türkiye’si Avrupa’nın son şampiyonu, birçokları tarafından dünyanın en iyi oyuncusu olarak kabul edilen Melissa Vargas kadrolarında bulunuyor’.

MAZZANTİ GİDİNCE GERİ DÖNDÜ

İtalya Milli Takımı’nda yakın bir döneme kadar karışık bir ortam bulunuyordu. Dünyanın en iyilerinden kabul edilen sayı makinası Egonu ile antrenör arasında anlaşmazlık bulunuyordu. Yıldız oyuncuyu olimpiyat elemeleri kadrosuna almayan antrenör Davide Mazzanti’nin görevine bir süre sonra son verilmişti.

VELASCO İLE OLİMPİYATLARA

İtalya Kadın Voleybol Milli Takımı’nın başantrenörü Davide Mazzanti ile yolları ayrılan İtalya Voleybol Federasyonu, sonrasında boşalan başantrenörlük görevi için Julio Velasco ile anlaştı. Velasco yönetimindeki takımda, Paris 2024’te Egonu da yer alacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir