Hasan Arat’tan Nuri Şahin yanıtı

Yeni sezon çalışmaları kapsamında Almanya’ya giden Beşiktaş Başkanı Hasan Arat İstanbul’a döndü.

Havaalanında soruları yanıtlayan Arat, önemli görüşmeler gerçekleştirdiğini ve siyah-beyazlı kulübün mayıs ayının yoğun geçeceğini söyledi.

“UMARIM ARZU ETTİĞİMİZ SONUÇLARI ALIRIZ”

Almanya’da yaptığı görüşmlerle ilgili Arat, “Beşiktaş için faydalı bir seyahat oldu. Bu akşam maçımız var. Salı günü kupa maçımız var. Kupa hedefine giderken yapmamız gereken işler var. Umarım arzu ettiğimiz sonuçları alırız. Oradaki temasları yönetim kurulundaki arkadaşlarımla paylaşacağım.” dedi.

“DOĞRU BİR KARAR VERMEK İÇİN HAZIRLIKLAR YAPIYORUZ”

Arat ayrıca, “Yarı finaller bir şenlik, Münih’te çok güzel bir ortam vardı. Maç da güzeldi. Bayern Münih başkanıyla bir sohbet ettik. Bazı önemli şeyler görüştük kendisiyle. Sonrasında Dortmund’a geçtik. Çok güzel bir maç oldu. Münih ve Dortmund’da seyircilerin katkısını izledim. Biz de seçim projemiz olan yeni açıktaki kapasite için başvuruda bulunmuştuk yanıt bekliyoruz. Temaslarımız oldu. Kulüplerle, UEFA’yla ve yetkililerle. Çalışmaya devam ediyoruz. Ciddi bir yapılanma içine gireceğiz. Herkes kendi üzerine düşen görevi yapıyor. Dortmund’da Kaan Şakul’la çalışmalarımızı yaptık. Beşiktaş önce hedefine ulaşacak, Türkiye Kupası’na. Yeni sezon için değerlendireceğiz. Doğru bir karar vermek için hazırlıklar yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

“YERLİ VE YABANCI HERKESLE GÖRÜŞÜYORUZ”

Beşiktaş’ta teknik direktörlük için adı geçen isimlerden Nuri Şahin’le bir görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmediği sorusuna Arat, “Hedefimizdeki tüm kişilerle görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz. Yerli ve yabancı herkesle görüşüyoruz. Bunun da en doğal hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Kupadan sonra resmi görüşme yapmayı düşünüyoruz. Bize projelerini sunmalarını isteyeceğiz. Beşiktaş bir değişikliğe gitmek zorunda. İyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Hassas bir dönemden geçiyor Beşiktaş. Dikkatli bir karar vereceğiz. Alternatiflerimiz daha fazla. Şubat döneminde bu daha zordu. Şimdi oyuncu ve teknik direktör açısından doğru bir zamanda görüşmelerimize başladık diye düşünüyoruz.” yanıtını verdi.

“ATILAN HER İMZA KIYMETLİDİR”

Hasan Arat, TFF seçimleriyle ilgiliyse şunları söyledi:

“İmzaların toplanması bir niyettir. İmzalara saygı göstermek lazım. Genel kurul toplamaya yettiği anda o imzalarla ilgili yorum yapılmaz. Atılan her imza kıymetlidir, önemlidir. Saygıyla karşılamak lazım. Demoktratik bir kuruldan bahsediyorsak verilen imzaları saygıyla karşılamak ve dikkate almak lazım. Verilen imzaları küçümsemeye kimsenin hakkı yoktur. Saygıyla karşılaşamak, kurallara bakmak ve kurallarla oynamamak lazım. İmza veren kulüpleri saygıyla karşılıyorum.”

“ÇOK ADAYLI SEÇİM OLSUN”

Arat sözlerini şöyle tamamladı:

“Beşiktaş her şeyden önce sözünü tutar. Kulüpler Birliği’nde yapılan çalışmada sözünü tuttu. Bu imza veren kulüplere de imza vermeyen kulüplere de saygıyla yaklaşmak lazım. Verilen imzaları çok ciddiye almak lazım. Çok adaylı seçim olsun. Kurullar seçilerek gelsin. Daha iyi şeyler yapması lazım federasyonunun. MHK çok büyük bir sıkıntı Türkiye’de, çözülmesi lazım. Bakacağız, değerlendireceğiz ve hangi adaylara yürüyebiliriz ona göre karar vereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir